Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#csernobil 30

Nagyítás hvg.hu

Egy katasztrófa krónikája: mi történt 32 éve Csernobilban?

1986. április 26-án történt a világ eddigi legsúlyosabb ipari balesete a mai Ukrajna területén lévő csernobili atomerőműben: a négyes reaktor tesztelése és éves karbantartása során előbb gőzrobbanás következtében kigyulladt, később nukleáris olvadás következett be. Képeinkkel a harminckét évvel ezelőtti katasztrófára emlékezünk.

Itthon hvg.hu

A nap, amikor Kövér László még Ákosnál is nagyobb troll volt

Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: újabb érdekességeket találtunk az MNB-alapítványok listáin; Rogán Antal beosztottja lett Andy Vajna; Kövér László kiakadt és újságírókat tiltott ki a parlamentből; Pokorni Zoltán és Vekerdy Tamás elmondta, mit gondol az oktatási rendszerről; Ákos, az úgynevezett előadóművész pedig szürreálisat alkotott. Amúgy a világ az éppen harminc évvel ezelőtti csernobili katasztrófára emlékezett.

Világ Dunda György

Pripjaty, a szellemváros

Csernobil térségéből közel 150 ezer embert telepítettek ki a hatóságok, de már későn. Csak azt követően rendelték el az azonnali evakuálást, hogy az emberek java részét már komoly sugárdózis érte. Családok tízezrei távoztak úgy otthonukból, hogy mindent maguk mögött hagytak.

Világ

Gorbacsov: Egy szót se!

A tragédia időpontjában Volodimir Scserbickij volt a Szovjetunió ukrán tagköztársaságának a párttitkára. Özvegye, Rada Scserbickaja azóta több titokként kezelt dologról is lerántotta a leplet. Elmondta, hogy tízmilliókkal ellentétben családjuk már a robbanás napján tudomást szerzett a borzalomról, bár a valódi következményekről még nekik, pontosabban párttitkár férjének is csak keveset mondtak Moszkvából. Ugyanakkor azt határozottan megtiltották Scserbickijnek, hogy nyíltan beszéljen a történtekről.

Világ MTI

Putyin megszólalt Csernobil ügyében

Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden arról beszélt, hogy a csernobili katasztrófa súlyos lecke volt az emberiségnek, és a mai napig súlyos utóhatásai vannak.